Starejte se o pleť

Spousta žen má ráda make-up, a neustále si kupuje rtěnky, bronzery, řasenky, a hromadu dalších věcí, bez kterých si líčení dnes už představit nedovede. Umět se hezky nalíčit je sice důležité, protože špatným make-upem si uženete akorát ostudu, ale mnohem důležitější je správná péče o obličej, neboli skincare. Tento pojem jste už určitě slyšela. Klíče k hezkému make-upu je právě zdravá pokožka. Korektorem sice zakryjete drobné nedostatky, ale po odlíčení nedokonalosti vyjdou na povrch. Nemusíte se už schovávat za nánosy make-upu, když se budete o pleť pořádně starat. Je to jednoduché.

péče o pleť

Chce to správnou kosmetiku
Ne vždycky je to nejdražší to nejlepší, co si můžete koupit. Nakupujte ověřené značky, nejlépe ty, které nepropagují celebrity za tučné honoráře. Čtěte složení a zkuste se věnovat jednotlivým složkám, ať víte, čemu se vyhnout některé složky můžou způsobit zarudnutí pokožky, akné a další problémy, které určitě řešit nechcete. Hitem je teď korejská kosmetika. Je přírodní, obsahuje skvělé složky, a není zase tak drahá. Pokud tomu nerozumíte, poraďte se třeba na Facebooku, kde najdete mnoho skupin s touto tematikou.

U kosmetiky to nekončí
Výběrem správné kosmetiky vaše péče teprve začíná. Každá z nás by měla dodržovat ranní a večerní rutinu. Liší se v použitých produktech i jednotlivých krocích.

Ráno si vyčistěte pleť gelem, použijte tonikum, sérum, krém a SPF. Na to dbejte po celý rok, i když slunce zrovna nesvítí. Jeho paprsky na nás působí i pod mrakem.
Večer použijte olejový odličovač, pleť dočistěte gelem či pěnou. Poté naneste tonikum, sérum a krém.

kosmetické produkty

Všechny kroky jsou stejně důležité, a je třeba je dodržovat v tomto pořadí. Není ale dobré hned kupovat plná balení za několik stovek korun. Zpravidla u všech výrobců seženete vzorky buď zdarma nebo za pár korun. Dobrý je i Facebookový bazar kosmetiky, i tam najdete novou i použitou kosmetiku za skvělé ceny.
Dodržujte svou rutinu pečlivě neskládanou z vhodných produktů, a budete se divit, jak bude vaše pleť vypadat za pár měsíců.