Jak stárnout s grácií?


V poslední době jste možná zaznamenali trend nejen českého šoubyznysu a totiž plastické operace. Od jakživa toto téma dělí lidi na dva tábory a dokáže vyvolat opravdu bouřlivé reakce. Na jedné straně jsou zastánci přirozeného stárnutí, kteří nechtějí do tohoto procesu nikterak zasahovat. Vrásky, pigmentové skvrny a povislou kůži berou jako normální součást života. Zkrátka to neřeší.

Urputná snaha vyhnout se nebo pozastavit stárnutí může působit křečovitě až trapně.

Na straně druhé jsou ženy, které se snaží přírodě trochu pomoci. Rozpětí těchto žen je ale velmi široké, některé chodí na preventivní zákroky, které byste na nich možná ani nepoznaly. Zato jiné se nebojí skalpelu. A tady je pak velmi tenká hranice, kdy s plastikami skončit a nepřehánět to. 

žena

Je hezké, když ženy v 50 letech vypadají na 20 a obličej už zcela ztratil jejich přirozené rysy?

Na tuto otázku si musí odpovědět každý z nás jednotlivě. Nicméně, každému se líbí něco jiného a nejdůležitější je, aby byla spokojena žena či muž (muži chodí na plastické operace v menším měřítku) sami se sebou. 

Ať už patříte do kteréhokoliv tábora, poradíme vám, jak stárnout s grácií.

1) hezky se oblékejte

V pokročilejším věku už zcela jistě znáte svůj styl oblékání. Víte, co vám sluší, jaké barvy a jaké partie chcete zdůraznit. Hezky se oblékejte a to i na doma. Zapomeňte (nebo ještě lépe, zcela zlikvidujte) na vytahaná trička, oblečení neforemného střihu a tak dále.

2) používejte kvalitní kosmetiku

Pryč jsou časy, kdy jste koupila v drogerii první krém co vám přišel na oči. Pěstící a dekorativní kosmetiku si dobře vybírejte. Uvidíte, že vám prokáže velkou službu.

3) hýbejte se

Udržujte se duchem mladá a sportujte v každém věku. I procházky nebo jóga jsou fajn. Za odměnu si pak dojděte na masáž nebo do vířivky.

nohy

4) zdravě jezte

Neodbývejte se rychlým, nezdravým jídlem. Krmte se živými potravinami a vyživujte tělo i zevnitř.

A vůbec nejlepší esence proti stárnutí? Milujte svůj život!