Rubriky
Ekonomika

Má americká hypotéka šanci se uchytit na českém trhu?

Jedním z cílů prakticky každého člověka v dnešní době je mít své vlastní bydlení. To může být více či méně vzdálené, podle našich finančních možností. Mnozí na něj nedosáhnou nikdy. Aby však měli i ti s průměrným příjmem šanci, jsou zde k dispozici hypotéky.

S jejich pomocí si můžeme koupit dům či byt, na který bychom jinak museli šetřit několik let. A to v tomto případě není možné, neboť by během této doby byl již dávno prodán. Pokud tedy najdeme vhodnou nemovitost, je potřeba jednat rychle.

Banky a firmy poskytující finanční služby jsou si toho samozřejmě moc dobře vědomy. A také je jim jasné, že právě hypotéky pro ně představují vynikající zdroj příjmů. Není tedy divu, že jich nabízí mnoho druhů a typů.

předávání klíčů od nového domu

Jedním z těch relativně nových je americká hypotéka Nebankovní hypotéky. Ta je u nás známá především z hollywoodských filmů. Její princip je poměrně jednoduchý: není potřeba ručitel a často ani není nutné dokládat příjem. To ji samozřejmě činí dostupnou široké škále lidí. Problém je však ten, že onen dům či byt bude patřit poskytovateli hypotéky až do té doby, dokud vše nesplatíte.

Samozřejmě jej můžete v mezidobí běžně užívat, avšak může to působit problémy například pokud bychom jej chtěli rekonstruovat či tam provádět nějaké větší změny. Také to není ideální v situaci, kdy zjistíme, že se nám tam nelíbí a budeme jej chtít prodat.

znázornění splácení hypotéky

Vzhledem k výše uvedenému je tedy otázkou, zda má šanci stát se u nás stejně populární jako ve své domovině. A pravdou je, že nejspíše nikoliv. Na vině je především naše poněkud jiná mentalita a také fakt, že se mnohem častěji stěhujeme.

Samozřejmě si své zákazníky rozhodně najde, avšak ti, kteří ji nabízí, musí počítat s tím, že se nebude jednat o ten nejpopulárnější produkt, zvláště ne mezi seriózními zákazníky, kteří mají skutečně v úmyslu půjčené peníze splácet. Avšak jak to skutečně bude, ukáže až čas.

Rubriky
Ekonomika

Jak na podnikatelské neúspěchy

Soukromé podnikání znamená prakticky neustálé vynakládání úsilí ve snaze dosáhnout co nejvyšších nebo aspoň dostačujících zisků. Na ničem jiném tu nezáleží tolik jako právě na penězích. A je to logické a nezavrženíhodné. Každým podnikáním se totiž někdo živí, a je nasnadě, že když není život bez peněz možný, musí se tu tyto vydělávat.

Vydělávat se při podnikání musí, s tím nic nenaděláme. Jenže co když se v tom zrovna nedaří tak, jak by se dařit mělo, co když nejsou něčí výdělky takové, aby stačily aspoň na to naprosto nezbytné? Pak se zkrátka musí potřebné finance sehnat někde jinde. A to v nejhorším případě i za cenu toho, že si člověk někde od někoho půjčí.

kreslené peníze

Jenže podnikatelé mohou mít třeba i hodně velkou potřebu peněz, protože se velký byznys s malými částkami dělat nedá, a tak nejednou neseženou žádného mecenáše mezi svými blízkými. Ne vždy jim rodina nebo přátelé chtějí na podnikání půjčit a někdy pochopitelně ani samy osoby blízké nemají tolik, kolik by bylo potřeba. A pak je tedy potřeba obrátit se na nějaký finanční ústav.

Jenže podnikání je nejistá branže, a když tak žádá o půjčku nepříliš úspěšný podnikatel, často neuspěje. Třeba kvůli nízkým příjmům, třeba kvůli exekucím a registrům dlužníků. A pokud někomu hrozí neúspěch při žádání právě kvůli něčemu takovému, je dobré vsadit na nebankovní hypotéku. Protože má-li podnikatel nějakou nemovitost, kterou by mohl dát jako záruku splácení, je hypotéka pro podnikatele https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu-podnikatelsky-uver/ docela jistým a současně i vcelku výhodným pomocníkem.

historická bankovka

Tady si člověk docela jednoduše zažádá, a aniž by se musel bát nějakých těch svých ekonomických nedostatků, uspěje. Dostane peníze, jež může do svého byznysu investovat a tím ho zachránit. A pochopitelně se tak nejen zachrání firma. Díky tomu může i podnikatel zase normálně pracovat a žít.

Rubriky
Ekonomika

Je hypotéka na pozemek vhodná?

Nejen ceny domů a bytů stoupají, ale také pozemků, zvláště těch, které jsou již připraveny ke stavbě, tedy mají zavedeny základní sítě – vodovodní, elektrickou a odpadní. I proto se mnoho lidí rozhodne, že je koupí a později na nich postaví dům či jej za výhodnější cenu prodá. Avšak ačkoliv jsou podstatně levnější než domy či byty, stále není jejich cena nejmenší. Proto mnoho lidí zajímá hypotéka na pozemek https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/.

Ta funguje jako prakticky jakákoliv jiná hypotéka. A na první pohled by se zdálo, že je to skutečně dobrá investice, zvláště vzhledem k tomu, jak moc ceny domů a bytů stoupají. Ovšem když se na to podíváme podrobněji, zjistíme, že brát si zrovna na tento účel hypotéku není nejspíše to nejlepší řešení.

splátky hypotéky

V první řadě je potřeba uvážit, co s ním budeme dělat. Aby si totiž zachoval svou hodnotu, je potřeba se o něj starat. A to samozřejmě stojí peníze. Pokud na něm budeme chtít navíc postavit dům, což jeho cenu zvýší mnohonásobně, bude nás to opět stát velkou částku. A kde ji vezmeme, když jsme si museli půjčit i na jeho koupi?

Tady je jedno z největších úskalí celého problému: pozemek sám o sobě není příliš využitelný, a pokud chceme jeho hodnotu udržet, či dokonce zvýšit, musíme do něj vkládat peníze, aniž bychom z nich měli nějaký užitek. V domě či bytě můžeme alespoň bydlet, na pozemku však nikoliv.

počítání výše hypotéky

Samozřejmě, nic vám nebrání si tam postavit dům, pokud je pro tento účel určen. Avšak, jak již bylo řečeno, i to bude znamenat další výdaje a starosti. Pokud se jej nakonec rozhodnete prodat, zjistíte, že jste na tom nevydělali tolik, kolik jste si představovali.

Proto je jasné, že toto není příliš vhodný způsob získávání peněz pro spekulanty, kteří nemají dostatek financí. Při započtení úroků a poplatků u hypotéky se jim to totiž značně nevyplatí. Otázkou pak pouze je, jak vysoké budou jejich ztráty.

Rubriky
Ekonomika

Proč právě nebankovní úvěr?

Dnešní ceny nemovitostí jsou opravdu přemrštěné, není se tak čemu divit, že řada lidí musí sáhnout po hypotéce a zadlužit se na několik desítek let, aby si vůbec průměrný byt v Praze o rozloze 50 m2 mohla dovolit. V takovém případě jsou to právě banky, které by nám měli podat pomocnou ruku a potřebné finance pro plnění našich snů. Realita je ovšem mnohdy jiná, a pokud nepatříte mezi bonitní klienty, banka za vámi zavře dveře. Co teď?

klíče v dlani

Jednou z možností jsou právě nebankovní společnosti. Ty mají tu výhodu, že ke svým klientům přistupují trochu jiným způsobem. Příliš neřeší finanční minulost žadatele a na jejich půjčky tak dosáhne téměř každý. Vyřízení je velmi snadné, u menších částek vše vyřídíte přes internet v pohodlí domova. Ovšem nebankovní společnosti nabízejí i další produkty. Jedním z nich je americká nebankovní hypotéka, která je neúčelová a peníze z ní můžete využít, na cokoliv chcete. Neúčelové úvěry mají tu výhodu, že smlouva přesně nedefinuje, na co peníze mohou být čerpány. Chcete cestovat, studovat nebo si pořídit již výše zmíněné bydlení? Pak americká hypotéka bude tou správnou volbou.

podpis smlouvy

Účelové hypotéky jsou poněkud komplikovanější a jejich striktní podmínky nemusí vyhovovat každému, oproti tomu však díky nim můžete dosáhnout velmi příznivého úroku. Ten patří mezi nejnižší, který vůbec můžete v úvěrovém světě získat.

Podmínky, které vás přesvědčí

Nebankovní společnosti jsou známé svými benevolentními podmínkami pro každého. Pokud vám tedy banka z jakéhokoliv důvodu zamítla žádost o úvěr, ještě nemusíte smutnit. S největší pravděpodobností budete mít větší štěstí právě u nebankovní společnosti. Ty totiž mnohdy nenahlížejí do registru dlužníků, dlouze nezkoumají bonitu klienta, a pokud splníte všechny předpoklady a doložíte potřebné dokumenty, většinou vám bude úvěr schválen.

Rubriky
Ekonomika

Počítačové hry hýbou světovou ekonomikou

Míra inflace indexu spotřebitelských cen v červenci klesla podle Úřadu pro národní statistiku v USA pod 2,1 %. Je to nejnižší sazba od konce roku 2016. Dále úřad uvedl, že na konci léta vzrostly ceny oděvů po letních slevách méně než loni.

Ekonomové očekávali pokles inflace v srpnu na 1,9 %. Pokles měl být přínosem pro domácnosti a tlačit růst mezd dále nad míru inflace. Nedávné studie ukázaly, že mzdy, bez prémií, se od května do července zvýšily o 3,8 %.
závodní hra na Playstationu

Proč inflace klesla?

K největšímu poklesu inflace došlo v sektoru rekreace a kultury, kde ceny v srpnu klesly o 5 %, zejména v počítačových hrách a stahování. Úřad pro národní statistiku prohlásil, že cenové pohyby za hry mohou být často poměrně velké, v závislosti na žebříčku nejoblíbenějších her. Počítačové hry tedy nejvíce přispěly k pomalejšímu růstu životních nákladů.
hráč Counter-Strike

Dále vzrostly po letních slevách také ceny oděvů a obuvi. Ceny rostly o 1,8 % oproti 3,1 % nárůstu na konci léta 2018.

Otázkou je, zda podobný vliv mají počítačové hry i u nás, kde je trh s hrami mnohonásobně menší. Na finančních trzích v současnosti obchodníci neočekávají žádnou změnu úrokových sazeb po dobu nejméně jednoho roku.
podsvícená mechanická klávesnice

Ovšem vliv na globální ceny má také Brexit. Podle analýzy Národního ústavu pro ekonomický a sociální výzkum, který zkoumal 130 000 druhů zboží a služeb, to vypadá, že méně firem zvýšilo ceny, než je typické pro konec první poloviny roku.

Na trhu s počítačovými hrami se točí miliardy dolarů, proto není překvapením, že dění na tomto trhu způsobuje změny globálních rozměrů. Ty největší a nejočekávanější herní tituly mají většinou svoji premiéru na podzim, aby se mohly objevit pod vánočním stromkem, což může výrazněji zamávat s celosvětovou ekonomikou. Podle mnohých odborníků nabízejí přední herní tituly stejnou uměleckou úroveň jako filmy. Minimálně po finanční stránce se trh s počítačovými hrami tomu filmovému zdatně přibližuje.


Rubriky
Ekonomika

Příjmy budete muset přiznat

Když se někdo rozhodne požádat některou z finančních institucí, lhostejno zda bankovních nebo nebankovních, o finanční půjčku, je po něm požadováno mimo jiné i prokázání dostatečně vysokých příjmů, z nichž vyplývá, že bude ten který žadatel coby dlužník schopen splácet, a také registr dlužníků, umožňující odhalit případné nedostatky, jež má onen žadatel z dřívějška. A zejména v bankách bývají příjmy a záznamy v registru dlužníků kamenem úrazu.
A proto lahodí lidskému oku, vidí-li někde nabídku, v jejímž názvu zaznívá něco jako hypotéka bez doložení příjmu. Protože oč musí být jednodušší žádat o peníze ve chvíli, kdy se poskytovatel nedozví o tom, jak špatně na tom onen žadatel je, případně když je na tom onen žadatel sice dobře, jenže se mu nedostává času a sil na to, aby si vyběhal všechna potřebná potvrzení a dobrozdání!

kalkulace

Jenže jak se ukáže následně, je i taková hypotéka bez dokládání příjmů poněkud odlišná od toho, jak se v jejím názvu píše. I tady se totiž poskytovatel po informacích o příjmech žadatele a po údajích o jeho celkové finanční situaci shání, i tady chce tyto údaje doložit v písemné podobě.
Ovšem rozdíl tu přesto je. A to v tom, že zde nejde o snahu najít na strádající osobě chyby, kvůli nimž by se půjčka dala zamítnout, ale naopak pouze o zjišťování, zda nepostrádá půjčení právě tomu kterému člověku logiku. Protože nikdo nebude půjčovat tomu, kdo nemá a nebude mít z čeho půjčené prostředky vracet.

hypotéka

A tak se i zde dožadují dejme tomu daňového přiznání, pracovní smlouvy, výplatních pásek, výpisů z účtů, vystavených faktur, příjmových dokladů, potvrzení o přiznání některých sociálních dávek nebo důchodu. A zároveň chtějí i představení výdajů, jež ten který člověk platí, to aby se dalo ověřit, zda mu i po zaplacení nezbytností nějaké prostředky na splátky zbydou.
Ovšem když zbydou, dočká se žadatel oněch vytoužených peněz. i když má možná i hodně daleko k dokonalosti. A to je důležitější než mírná neshoda slov v názvu s realitou.

Rubriky
Ekonomika

Nebankovní hypotéky bez registru

Pokud máte problém s exekucí, v bance vaší žádost na úvěr zamítli, nemáte dostatečně vysoký příjem nebo máte záznamy v registrech a prostě už nevíte, co máte dělat, jste zoufalí a opravdu potřebujete peníze a nejraději byste brali bezúčelnou půjčku? Pokud je tomu opravdu tak, měli byste udělat ten první krok a rozhodnout se hned a vybrat si opravdu právě nás, kdo vám pomůže. Nám nevadí některé záznamy v registrech, ani exekuce, tu jsme schopni za vás vyplatit, protože my vás v tom nenecháme, tak se nemusíte vůbec bát.
pár s obrázkem domku.jpg
Budete spokojení ve všech směrech a dopadne to dobře, to si pište. Naše nebankovní hypotéky bez registru se vám budou líbit hned z několika hledisek. Kromě toho, že je to opravdu snadné a bude se vám to moc líbit, tak je to i na druhou stranu pro vás výhodné finančně a navíc nebudete tolik ztrácet čas a všechno bude skvělé a uvidíte to sami, že my vám vyhovíme. Navíc schválení je již do dvaceti čtyř hodin, takže na to nezapomínejte a udělejte ten první, nejvíce důležitý krok a rozhodněte se hned nám napsat nebo zavolat. Budete spokojení ve všech směrech, uvidíte. My vám ve všem vyjdeme vstříc.

Férové a jasné podmínky

Nabízíme vám skvělou nabídku na úvěr s dobou splatnosti až na třicet let, takže toho určitě využijte a udělejte ten nejdůležitější první krok a zeptejte se nás na všechny podmínky. Je to s nízkou úrokovou sazbou jako americká hypotéka, takže se nebojte. Všechno vyřešíme rychle bez nějakého zbytečného řešení problému, natahování termínu. Všechno dodržíme přesně tak, jak jsme si slíbili.
nastavená ruka.jpg
My totiž jednáme s našimi zákazníky fér a to je pro vás nejdůležitější, abychom si nic nevymýšleli a řekli vám všechno na rovinu, řekli vám podmínky, úroky a žádné skrytí poplatky ani poplatky předem u nás nenajdete, takže to je také ohleduplné vůči vaší peněžence, protože je nám jasné, že když žádáte o peníze, tak je dost jasné, že nechcete platit nic dopředu, když ani nevíte, jestli vám tu celou půjčku někdo schválí nebo ne.