Kůže potřebuje naši péči zvláště v zimě

Kůže potřebuje naši péči zvláště v zimě

Samotné chladné počasí není hlavním problémem. Střídání teplot při přesunu mezi studeným venkem a vytápěnými místnostmi je to hlavní, co způsobuje pokožce problémy. Suchá a popraskaná kůže je jasným signálem, že tělo volá o pomoc.

Pleť

Každá pleť je sice jiná, ale obecná pravidla pro její ošetření v zimě platí bez rozdílu. Během zimního období by pleť neměla být zbytečně zatěžována více, než je nutné. V této době nejsou vhodná hloubková čistění a peelingy. Je správný čas na hydratační a výživné přípravky. Po použití hydratačního krému se vzhled plet zlepší. Kůže nebude suchá a napnutá a získá zpět svoji pružnost. V zimním období je třeba se o pleť starat pravidelně. Pokud se potřeby pleti budou přehlížet, může se tato nedbalost brzy projevit v podobě nezdravě vypadající a stárnoucí pleti, vrásek či začervenalých míst.

plet

Rty

Na popraskané rty použijte balzámy. Pozor, ne všechny balzámy jsou pro zimní období vhodné. Vybírejte z přípravků s obsahem přírodních olejů, bamackého nebo kakaového másla. Tyto složky rty zjemní a zvýší jejich odolnost. Mějte na paměti, že různé přípravky s příměsí vůně, příchutě či barev rty naopak vysušují a nejsou proto vhodné pro každodenní použití.

oko

Ruce

I pokožka rukou je v zimě vystavena vyšší zátěži a ruce se mnohem rychleji vysušují. Stejně tak častější kontakt s vodou a mýdlem způsobuje problémy. Je vhodné rukám dopřát ošetření hydratačním krémem. Klidně i několikrát denně, a to vždy když cítíte, že kůže na rukou je nepříjemně napnutá. Některé přípravky se rychle vstřebávají, čímž se vyhnete pocitu mastných rukou. Nezapomínejte nosit ven rukavice, které zmírňují následky střídání teplot.

Často se v zimě zapomíná na pitný režim. I další části těla potřebují být v chladném a větrném počasí hydratovány. Dostatečný příjem tekutin pomáhá tělu se lépe vyrovnat s vnějšími vlivy.