Rubriky
Hry

Zabavte i ty nejmenší děti deskovými hrami – Které zvolit?

Snažíte se zabavit své děti ale nemůžete pro ně najít ideální zábavu? Zkuste hry, ne ty počítačové ale ty deskové. Které jsou pro děti nejlepší? 

Zabavte i ty nejmenší děti deskovými hrami – Které zvolit? 

Když se nedá jít ven, když jsou děti nemocné nebo třeba o víkendu, kdy si chcete udělat pěkný den společně s dětmi, musíte vymyslet pro ně nějakou zábavu. Dnešní děti již bohužel od útlého věku obvykle umí hrát hry na mobilech nebo počítačích, ale pokud tohle své děti učit nechcete nebo si naopak hry chcete užít společně s nimi, zkuste vytáhnout deskové hry, které navíc děti i něco přiučí. Výběr je obrovský, které hry jsou ale stále ty nejlepší? 

hraní hry

Proč hrát právě deskové hry? 

U deskových her je zábava a je to zábava pro celou rodinu, tedy pro děti i dospělé. Navíc hraní deskových her i děti něco naučí, rozhodně jim tedy dají více, než hry, které jsou uložené na mobilu nebo v počítači. Klasických deskových her je velká spousta, navíc lze dnes najít i hry netradiční, moderní, hry, které odkazují na oblíbené dětské pohádky a příběhy. Takže těch možností je hodně, při výběru je ale důležité držet se věku dítěte. Hra totiž pro dítě musí být zajímavá a musí ji dítě umět zvládnout. Hraní deskových her posiluje činnost mozku, u dětí tak podporují tyhle hry zejména psychický vývoj ale i ten společenský. Jaké hry ale vytáhnout, abyste s nimi uspěli? 

desková hra

Co hrát s nejmenšími? 

Větší děti si obvykle samy mohou zvolit, jaká hra by je bavila. Pro ty menší ale musíte ideální hru vybrat sami. S dvouletými nebo tříletými dětmi určitě začněte tradičním obrázkovým pexesem. I zde je třeba vybrat takové obrázky, které si dítě bude umět dobře zapamatovat, pro začátek se hodí jednoduché obrázky například se zvířátky. Děti od čtyř nebo pěti let už s vaší pomocí mohou začít hrát třeba i karty, jako je Černý Petr a určitě už zkuste hrát i Člověče, nezlob se. To je asi ta nejklasičtější a nejoblíbenější desková hra vůbec. Dnes se navíc dá sehnat v různých variantách. 

Až si děti osvojí tyhle základní hry, zkuste pořídit i nějaké další. Hry s pohádkovou tématikou jsou vždy skvělou volbou. Stejně tak můžete dítěti pořídit hru s motivem toho, co má nejraději. Skvělé chvilky zábavy si jistě užijete všichni. 

Rubriky
Hry

Míčová školka

Míčová školka je taková seznamovací hra s míčem. Naučí děti míč házet, chytat a být s ním v pohybu. Je určena pro děti od 6 let a může ji hrát jeden až několik hráčů. Podle toho, jak vás to bude bavit. Hraje se buď jednoduchá verze – od „pětek“ po „jedničky“ anebo složitá verze – od „desítek“ po „jedničky“. Míčem se hází o zem nebo o zeď. Záleží na tom, jaký vhodný prostor ke hraní najdete. Možná se vám podaří najít nějakou zeď starého domu, garáže, kůlny a tak podobně. Pokud ne, je možné hrát i na chodníku nebo na nějaké rovné cestě, ploše na hřišti nebo v parku.

basketbalový míč

Míč je vhodný gumový, který se dobře odráží od země. Například fotbalový, basketbalový, volejbalový, na košíkovou nebo i malý míček na tenis. Nejdříve si určíme vzdálenost, od které budeme házet míč na stěnu. Pak se hráči rozpočítají, kdo začne hrát jako první, druhý atd. Například rozpočítadlem – říkankou.

 

Ententýky, dva špalíky,

čert vyletěl z elektriky.

Bez klobouku bos,

natloukl si nos.

Boule byla veliká

jako celá Afrika.

První hráč začíná v prvním kole „desítkami“. Pokud se mu podaří míč správně hodit a chytit, pokračuje „devítkami“, „osmičkami“ atd. Jakmile udělá chybu, pokračuje další hráč. Každý pak v následujícím kole naváže na tu část, kde udělal chybu. Vyhrává ten hráč, který jako první projde všemi částmi míčové školky bez chyby – tedy u složité verze – od „desítek“ po „jedničky“.

A jak se hrají jednotlivé části?

děti s míčem

 

Desítky – 10 krát hodíme míč na stěnu a chytíme.

Devítky – 9 krát hodíme míč na stěnu, necháme ho jednou dopadnout na zem a chytíme.

Osmičky – 8 krát hodíme míč na stěnu a před chycením jednou tleskneme.

Sedmičky – 7 krát hodíme míč na stěnu a před chycením tleskneme za i před tělem.

Šestky – 6 krát hodíme míč na stěnu jen pravou rukou a tou ho také i chytíme.

Pětky – 5 krát hodíme míč na stěnu levou rukou a levou ho i chytíme.

Čtyřky – 4 krát hodíme míč o zem pod pravou nohou a oběma rukama chytíme.

Trojky – 3 krát hodíme míč o zem pod levou nohou a oběma rukama chytíme.

Dvojky – 2 krát otočeni zády ke stěně hodíme míč na stěnu a pak čelem ke stěně míč chytíme.

Jedničky – 1 krát hodíme míč na stěnu, rychle se o 360 stupňů otočíme a míč chytíme.

Variant na házení s míčem je mnoho, záleží na nás, jaké si vymyslíme nebo upravíme podle našich možností a schopností pro hraní.

Rubriky
Hry

Snižte svoji váhu bez cvičení a omezování

Rádi byste snížili svoji váhu, ale jste příliš líní na pravidelné cvičení a dodržování pestrého jídelníčku vám nic neříká? Nejraději byste, aby vaše kila odešla tak rychle, jako přišla, ale nevíte, jak toho dosáhnout? My to víme a rádi vám to povíme. Nabízíme přípravky na hubnutí, které jsou vhodné pro každého, kdo nejsou schopni nebo z nějakého důvodu nemají čas na usilovné posilování a dodržování zdravého životního stylu. Naše přípravky jsou tou nejlepší volbou pro ty, co chtějí zhubnout bez omezování se v jídle. Pokud si přejete mít postavu snů, na nic nečekejte a začněte užívat přípravky, které vám k vysněné váze opravdu pomohou.

· Snižování váhy je s našimi přípravky tak snadné
Myslíte si, že snižování váhy je nadlidský výkon, a nikdy nedosáhnete vysněných křivek, protože jste na dodržování životosprávy příliš líní? Ničeho se neobávejte, protože my vám nabízíme hubnutí pro lenochy, které si opravdu zamilujete. Naše přípravky jsou pro vás tou správnou volbou a uvidíte, že kila budou miznout rychlostí blesku, a vy pro to nebudete muset udělat vůbec nic.

· Už se nebudete muset snažit snižovat váhu, a přesto bude váha klesat
Už několikrát jste drželi dietu, a přišlo vám, že pro každé shozené kilo, jste museli vynaložit spoustu úsilí? Nakonec jste ztratili vůli a přebytečná kila jste nabrali zpět? Rádi byste našli přípravek, který by byl opravdu účinný, a vy opravdu shazovali přebytečné kilogramy? Tak jste na tom správném místě. Neváhejte a vyzkoušejte přípravky, které vám nabízíme a my vám zaručujeme, že o snižování své váhy se už snažit nebudete muset, a přesto budete kila ztrácet. No není to skvělé řešení. Kdo nevyzkouší, neuvěří. Staňte si i vy spokojeným, štíhlým zákazníkem, protože s naší pomocí to opravdu tentokrát zvládnete. Uvidíte, že neprohloupíte.