Rubriky
Byt

Z jednoho pokoje udělejte dva – Co využít jako dělící stěnu a jak si poradit co nejefektivněji?

Trápí vás v malém bytě nedostatek soukromí? Potřebujete rozdělit jeden pokoj na dva a vytvořit tak vlastně dva odlišné kouty? Co vám pomůže? 

Z jednoho pokoje udělejte dva – Co využít jako dělící stěnu a jak si poradit co nejefektivněji? 

V malém bytě je boj o každý kousek místa na denním pořádku, pokud ale potřebujeme v malém bytě žít jako rodina, je třeba vytvořit pro každého dostatek soukromí. A to rozhodně není jen tak. Někdy nelze zasahovat výrazně do stavby bytu a někdy to ani není žádoucí. Změny se ale dají provést i jinak, bez stavebního zásahu, mnohem levněji a levněji a navíc přitom stejně efektivně. Možná, že se ptáte, jak. Jak je to vlastně možné? Možností je ale celá řada. 

jak rozdělit byt

Co potřebujete rozdělit? 

Nejčastěji je třeba rozdělit jeden velký pokoj, který se nachází pouze v jednopokojovém bytě, v garsonkách pak je třeba oddělit prostor, kde se nachází kuchyně od prostoru na spaní. Ale třeba se můžete pokusit o rozdělení jednoho dětského pokoje, ve kterém žijí dvě děti různého věku. Samozřejmě, že při samotném rozdělování je potřeba vycházet právě z toho, jaký prostor chceme oddělit. Třeba v případě, že jde jen o to, aby příchozí návštěva neviděla, kde spíme, postačí závěsy, které ukryjí postel na spaní a zbytek pokoje lze pak využít jako obývací pokoj, kam usadíme i návštěvu. Ale můžeme se snažit i o rozdělení jednoho pokoje, přičemž v jedné části má být dospělá osoba a v té druhé dítě. 

malý pokoj

Paravány i posuvné stěny 

Nejefektivnější řešení bezpochyby nabídnou krásné, lehké a také levné japonské paravány. Ty se jen postaví a rozdělovací stěna je na světě. Není třeba nic instalovat, není potřeba nic vrtat a koutek máte připravený. Paravány jsou dneska moderně ale i chytře řešené, ale pozor vybírejte dostatečně pevný model. Pokud je konstrukce příliš lehká, může vám paraván při manipulaci padat, což moc praktické není.

Další možností jsou posuvné stěny, zde je už ale potřeba namontovat kolejnici do stropu, po které se pak stěna jednoduše posouvá. Jde o pevnější řešení a pokoj se pak rozdělí mnohem lépe. Jistě zajistí více soukromí. Zapomenout ale nesmíme ani na dělící stěny. Jde vlastně o kus nábytku, který se umístí tam, kde je potřeba vytvořit stěnu. Výhodou je, že tyto dělící stěny v sobě ukrývají ještě i úložný prostor navíc. 

Jak je vidět, i v malých bytech dosáhnete jednoduše svého soukromí.

Rubriky
Byt

Bydlení je život

Jistě i vy si zkrášlujete různými způsoby své obydlí. Docela jistě máte doma nějaké kytičky, záclonky, a drobnosti, kterým svůj byt povyšujete na ještě hezčí a útulnější bydlení. Tak to má být. Doma se máme cítit co nejpohodlněji. A co nejpříjemněji. Proto je také domov domovem a náš byt tomu musí nutně odpovídat. Musí splnit všechny naše požadavky.  

pokoj

Každý, kdo si bydlení zařizuje a posléze se o něj také stará, ví, že to někdy skutečně není jednoduché. Což o to, běžnou věc umístíte kamkoli, kde je místo, popřípadě vyměníte pozice, ale pokud máte doma třeba kytky, tak víte, že některým se daří tam a těm druhým se daří zase jinde. Takže je třeba najít místečko, kde se bude rostlince opravdu líbit a nebude tam uvadat. Každá potřebuje světlo, popřípadě plné slunce, každá je svým způsobem jiná. A každá je také svým způsobem hezká.  

Člověk se také musí starat o další věci. Mimo zkrášlování bytu musí také dbát, aby to tam nevypadalo jako na bojišti, popřípadě po vpádu Tatarů do Čech. To znamená nakupovat čistící prostředky. A také je samozřejmě používat. Není asi třeba utírat každé zrníčko prachu, které se u nás vyskytne, ale je třeba dle potřeby vysát koberce, zamést, či vytřít podlahu. Dnes již žádný problém s prostředky, které jsou v současné době k dispozici. O podlahu se postará robot, o nádobí myčka a prádlo nám vypere automatická pračka. Jo, to jsou věci, to za mých mladých let tedy vůbec nebývalo.  

zařízený byt

Nu, a protože se blíží svět tak zvaných chytrých domácností, bude vše řízeno jednoduchými pokyny z mobilu. Tím zase ubude práce a už nebudeme muset dělat vůbec nic. Jen aby nám nezakrněly žíly, řekla by jistě moje babička. Náš byt je naše vizitka. Nejde o celkový vzhled, ten se nemusí líbit každé návštěvě, ale jde především o čistotu. A tu si udržet doma musíme za každou cenu. 

Rubriky
Byt

Holobyt

Tak přesně tímto slovem by se celý tento umělecký směr dal shrnout či pojmenovat. Jako takový se může prolínat do hudby, literatury, filmografie či výtvarného umění, kterým si jej můžeme asi nejlépe přiblížit. Ve zkratce, protože jeho definice je velmi dlouhá a určitě ne minimalistická, se jedná o styl, který propaguje jednoduchost. Snaží se pozorovatele naučit, že to nejkrásnější na bytech, hudbě či v literatuře je právě jejich jednoduchost.

Můžeme zde proto dát sbohem přezdobeným skladbám, obrazům s barvičkami či přeplácaným bytům, které by už sami o sobě potřebovaly trochu protřídit.
minimalistický byt

A právě byty, domy a bytové prvky budou tématem tohoto článku. Dozvíme se, jak své bydlení sladit do tohoto směru.

Minimalismus doslova miluje jednoduché geometrické tvary. Dejte proto prostor své fantazii, i když na tu tady příliš velký prostor nebude, a zakomponujte do svého obývacího pokoje pohovku, která bude místnost zdobit svými hranami a barvou.

Když jsme u těch barev, zaměřte se především na černou, šedou, bílou, maximálně na jednu výraznější barvu. Barevné kombinace by měly být jemné a vyhnout byste se měli právě křiklavým barvám. Pokud si nevíte rady, řiďte se pravidlem devadesát na deset. Znamená, že z devadesáti procent by prvky vašeho bytu měly být černé, bílé či šedé a se zbývajícími deseti procenty můžete popustit uzdu své fantazie.

Vyhněte se zbytečným dekoracím. Rohožky, svíčky, kamínky, kytičky, polštářky, sochy či svícny zde příliš vítané nejsou. Nemusíte se samozřejmě svých oblíbených doplňků zcela vzdát, jen s nimi šetřete. Pro ozdobení parapetu si například vyberte pouze jednu z výše uvedených věcí a na police umístěte vždy jen pár knih.

Při výběru rostlin byste se měli řídit zlatým pravidlem a to takovým, že minimalismus miluje kaktusy, sukulenty a jiné rostliny, které nejsou náročné na údržbu a mají většinou jen jednu barvu. Nejlépe pouze zelenou.
kaktusy na parapetu

V takto vybaveném bytě byste měli dbát na zvýšený pořádek a častější úklid. Luxujte proto častěji, utírejte prach, schovávejte oblečení, urovnávejte dekorace. Toto zjištění je známkou toho, že minimalismus opravdu není pro každého. Obrňte se také proti často nemístným poznámkám návštěv, které tento směr nemusí vždy zrovna uvítávat.   


Rubriky
Byt

Vysavač bazénu

Plánujete mít bazén nebo jej už na a zahradě máte? Tak či tak, je velice jasné, že musíte mít opravdu dobré čisticí prostředky, abyste to měli všechno čisté? Jistě víte, že mít bazén, stojí opravdu hodně úsilí. Pokud byste to měli čistit ručně, tak by to bylo namáhavé, ale s příslušenstvím od nás to bude všechno za chvilku hotové, bez nějakých zbytečných problémů a se zárukou kvality. Vysavač do bazénu se vám bude moc líbit. Můžete si vybrat z opravdu široké nabídky možných modelů.

modrý vysavač

Třeba ruční modely nebo poloautomatické nebo automatické. Je to jenom na vás. Vyberte si i vy podle vašich možností, jak finančních, tak i dalších. Jistě budete velice nadšení, to si pište. Všechno dopadne podle vašich představ. Jen si stačí vybrat. Nemusíte ani nikam chodit a všechno zvládnete bez nějakých zbytečných problémů, to se nebojte. Připojte se i vy k celé řadě našich maximálně spokojených zákazníků a staňte se také jedním z nich a budete jistě velice nadšení, to si pište. Rozhodněte se třeba hned a všechno bude pro vás jistě skvělé. Všechno je tak jednoduché, takže se vůbec ničeho bát nemusíte. Budete spokojení a nadšení.

ženská v klobouku

Snadné čistění

Jen si to představte. Postavíte se k bazénu, vezmete si do rukou teleskopickou tyč, kterou připevníte na vysavač, abyste se nemuseli nějakým způsobem a namočit nebo si nějak znesnadňovat práci. Tohle bude pro vás opravdu snadné a luxusní. Měli byste se rozhodnout třeba hned a vybrat si z naší přehledné nabídky. Naše ceny se vám budu jistě moc líbit. Jsou nízké, ale oproti tomu je kvalita opravdu vysoká. Je to tak snadné, a přesto to bude pro vás opravdu skvělé. Měli byste si tohle rozhodně zakoupit, protože vám to opravdu usnadní práci. Určitě to bude to nejlepší rozhodnutí, které vám usnadní práci a bude skvělé. Hladinová síťka zvládne hrubé nečistoty a vysavač zase zvládne ty na dně.

Rubriky
Byt

Plyn, který svítí

Dnes už se nikdo nediví tomu, že prostě a jednoduše zmáčkneme nějaké to tlačítko a objeví se světlo. Ještě před sto čtyřiceti lety to patřilo do oblasti fantazie. Tu proměnil ve skutečnost Thomas Alva Edison. Je pravda, že nebyl prvním, kdo vyrobil žárovku, ale měl natolik pragmatické myšlení, že si ji nechal patentovat.

· Tím si zajistil nejen jistou finanční odměnu při jejich další výrobě, ale i pevné místo v učebnicích našich žáků.

dlážděná ulice

Kdo ví, jestli by byl tak úspěšný, kdyby žil v naší době. V současnosti totiž jeho žárovku úspěšně vytlačují ruku v ruce zářivka a výbojka. V některých zemích je toto nahrazování i nařízeno státem. Je totiž zjištěno, že výbojka neškodí životnímu prostředí.

· Jak vlastně pracuje výbojka?

o Pokud bychom nahlédli do učebnice fyziky, asi bychom se dozvěděli, že se většinou jedná o uzavřenou trubici, která je naplněná parami a plyny. Jedním z druhů výbojky je sodíková. Jak je jistě logické, toto světlo využívá ke svému provozu elektrický výboj, který vzniká v prostředí sodíkových výparů.

veřejné osvětlení

Výbojky svítí zejména ve venkovních prostorách

Největšího uplatnění našly sodíkové výbojky zejména při venkovním osvětlení.

· Pokud někdy chodíte večer přes park nebo osvícenými ulicemi, zkuste zvednout hlavu.

· Třeba vám právě na cestu svítí tento druh osvětlení.

Své uplatnění našly také při osvětlování různých objektů, které v noci tak dostávají krásnou tvář. Okolí některých budov se jimi osvětluje z důvodu více prozaičtějších – pro zvýšení bezpečnosti. Sodíkové výbojky poznáte celkem snadno podle monochromatického (jednobarevného) žlutého světla. Jejich použití je mírně omezené. Avšak tam, kde se uplatní, nabízejí své výhody.

a) Nejúčinnější světelný zdroj.
b) Velmi dlouhá životnost.
c) Dokáží proniknout i hustou mlhou.

Své využití nacházejí sodíkové výbojky i v osvětlení různých sportovišť.

Rubriky
Byt

Důležitost, na kterou byste neměli zapomínat

Kuchyně je místnost, která je velice vytížená a snad každý člen domácnosti v ní během dne stráví nějaký ten čas. Proto je dobré se zaměřit na to, aby byla tato místnost zařízená tak, aby její vybavení usnadňovalo veškeré starosti a námahu. Pokud se tedy zrovna chystáte takovou místnost zařizovat, měli byste se zaměřit na několik věcí, které nikdy není dobré podceňovat. Pokud tedy chcete dosáhnout výsledků, se kterými budete spokojeni.

jídlo, kuchyně, příprava pokrmu

Výběr je až neskutečně široký
Při výběru nové linky byste měli vždy myslet na svoje představy, protože pokud si necháte linku vyrobit na míru, tak si můžete být naprosto jistí tím, že bude vše vypadat přesně tak, jak jenom Vy budete chtít. Proto na tuto skutečnost rozhodně nezapomínejte, mohlo by se Vám to nevyplatit.

Pokud si chcete nechat vyrobit linku na míru, rozhodně by se Vám mohly zalíbit kuchyně Praha, které Vám mohou nabídnout řešení, se kterým budete spokojeni i Vy.

Vybírejte jenom podle sebe

Proto se ponořte do světa linek a nechte si vyrobit takovou, která bude odpovídat tomu, co se Vám líbí. Díky tomu si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat. Tak by to přeci jenom mělo být. Při výběru ovšem myslete nejen na dobrý vzhled, vyplatí se zaměřit také na kvalitu a praktičnost. Když bude linka kvalitní, zachová si svoje dobré vlastnosti po dlouhé roky. Díky praktičnosti se Vám na ní bude zase dobře pracovat.

vidlička, talíř, jídlo

Vyberte z toho, co tu pro Vás je
Vzhledem k tomu, že máte téměř neomezené možnosti, si vždy nejdříve ujasněte svoje požadavky. Podle nich bude poté vytvořen návrh, který bude upraven tak, aby Vám vyhovoval. Jakmile bude vše hotové, mohou práce na nové lince začít.