Měsíční vlivy v zemědělství

Měsíc je veliký čaroděj a dokáže mnoho životních sfér zde na Zemi změnit. Pokud rozumíme trochu astrologii a vlivu nejenom Měsíce, ale dalších jiných planet, hvězd a souhvězdí, jejich postavení a vlivu na Zem a život na ní, dokážeme těchto vlivů využít, abychom z nich měli co největší prospěch. V oblasti bio-dynamického zemědělství se těchto vědomostí o vlivu Vesmíru na pozemský život a tak i život rostlin využívá již celá desetiletí. Pokud zemědělec znalý této vědy ví například něco o Trigonech, bude se jistě zamýšlet nad okopáváním plodin, anebo jejich zavlažování. Neboť právě v těchto dnech postavení Měsíce je ideální čas tyto pěstitelské práce provádět. 

Pole

V tento čas je úhel 120 úhlů v pozici planet.  Měsíc zpravidla přichází před stejnou trojici planet a jejich síly zhruba každých devět dní. Dochází k trigonovému rytmu, jež vyvolává impuls takzvaného semenného dne. Víme, že Měsíc obíhá kolem naší Země na své dvaceti sedmi denní oběžné dráze přes dvanáct oblastí zvěrokruhu a přenáší síly všech těchto souhvězdí na Zemi. Tyto planetární síly poté ovlivňují klasické prvky v péči o zemědělské rostliny. Přinášejí plodnost v rostlině v jejích čtyřech různých orgánových oblastech. Jestliže známe účinek všech těchto planetárních sil, můžeme s předstihem načasovat a naplánovat setí rostlin, péči o ně a rovněž i jejich sklizeň.

Obilí

Tímto můžeme efektivně a zcela ekologicky podpořit růst a zdraví rostlin v zemědělství. Jiným způsobem však tyto síly vibrují ve včelstvech. Včelstva se nejprve zvenčí uzavřou v proutěných úlech, či v boxech, a vše se utěsnění tmelovou pryskyřicí. Poté otevřeme včelí obydlí, a pokud budeme provádět údržbová opatření ve včelstvu, vytvoří se tím u včel určitý zmatek. Do tohoto neklidu včel může snadno vstupovat nový kosmický impuls, který je průlomový pro včely, až do příštích pečovatelských prací o včelstvo.