Má americká hypotéka šanci se uchytit na českém trhu?

Jedním z cílů prakticky každého člověka v dnešní době je mít své vlastní bydlení. To může být více či méně vzdálené, podle našich finančních možností. Mnozí na něj nedosáhnou nikdy. Aby však měli i ti s průměrným příjmem šanci, jsou zde k dispozici hypotéky.

S jejich pomocí si můžeme koupit dům či byt, na který bychom jinak museli šetřit několik let. A to v tomto případě není možné, neboť by během této doby byl již dávno prodán. Pokud tedy najdeme vhodnou nemovitost, je potřeba jednat rychle.

Banky a firmy poskytující finanční služby jsou si toho samozřejmě moc dobře vědomy. A také je jim jasné, že právě hypotéky pro ně představují vynikající zdroj příjmů. Není tedy divu, že jich nabízí mnoho druhů a typů.

předávání klíčů od nového domu

Jedním z těch relativně nových je americká hypotéka Nebankovní hypotéky. Ta je u nás známá především z hollywoodských filmů. Její princip je poměrně jednoduchý: není potřeba ručitel a často ani není nutné dokládat příjem. To ji samozřejmě činí dostupnou široké škále lidí. Problém je však ten, že onen dům či byt bude patřit poskytovateli hypotéky až do té doby, dokud vše nesplatíte.

Samozřejmě jej můžete v mezidobí běžně užívat, avšak může to působit problémy například pokud bychom jej chtěli rekonstruovat či tam provádět nějaké větší změny. Také to není ideální v situaci, kdy zjistíme, že se nám tam nelíbí a budeme jej chtít prodat.

znázornění splácení hypotéky

Vzhledem k výše uvedenému je tedy otázkou, zda má šanci stát se u nás stejně populární jako ve své domovině. A pravdou je, že nejspíše nikoliv. Na vině je především naše poněkud jiná mentalita a také fakt, že se mnohem častěji stěhujeme.

Samozřejmě si své zákazníky rozhodně najde, avšak ti, kteří ji nabízí, musí počítat s tím, že se nebude jednat o ten nejpopulárnější produkt, zvláště ne mezi seriózními zákazníky, kteří mají skutečně v úmyslu půjčené peníze splácet. Avšak jak to skutečně bude, ukáže až čas.