Rubriky
Produkty

Komu není shůry dáno

Všechno na světě má svůj rub a líc. Například i chemie. Vždyť jenom se nad touto zamysleme. Kolik jenom tato poskytla lidstvu převratných objevů, jež posunuly civilizaci vpřed a jež nám usnadnily život a umožnily něco dříve nemyslitelného! A kolikrát naopak nenecháváme na téže chemii nit suchou, protože nám tato nějakým způsobem uškodila! Nebo kolikrát nám tato měla jenom prospět, ale v konečném důsledku to přineslo opačný efekt!

Prostě je to s tou chemií různé. A chcete-li konkrétní notně sporný příklad toho, o čem tu právě byla řeč, pak si vezměte třeba alkyl-nitrit, butyl-nitrit, isobutyl-nitrit či amyl-nitrit.

tmavá kůže

Že nevíte, oč jde? Možná skutečně nevíte a nevadí vám to, možná jenom netušíte, že to vlastně znáte. To záleží na tom, co vám říká slovo poppers.

Pokud někdo tento pojem zná, ví, že jde o něco, co se může leckomu náramně hodit. Tyto látky se totiž od svého vzniku využívaly jako čistidla kožených předmětů. Ovšem dnes už nevím, kolik lidí že si takové chemikálie kupuje proto, aby si jimi nějakou tu kůži vyčistili. Ale přesto se toto neustále prodává. A to především v sexshopech.

textura kůže

Jak se totiž říká, nemusí se s pomocí poppers jenom čistit kůže. Existuje prý i alternativní využití, se kterým přišli příslušníci gay komunity už asi v sedmdesátých letech minulého století. A zvěsti o této jiné možnosti využití se tradují dodnes. Přičemž se tu ‚zapomíná‘ na skutečnost, že se požitím těchto látek může člověk lehce otrávit, že tyto látky ničí plíce a další součásti dýchacích cest, že snižují kvalitu imunitního systému, snižují krevní tlak a zvyšují tep, že se po kontaktu tvoří vyrážka a podobně.

Zkrátka a dobře se říká to, co se u poppers v návodech k použití nezmiňuje. Protože by s tím byly jenom potenciální patálie. A s tím prodejci nechtějí logicky mít nic společného. A podle toho byste se měli zachovat. Tedy nehuntovat si zdraví jenom proto, že se říká, že se poppers nehodí jen k čištění kůže.