5 důvodů proč Češi utrácí v e-shopech miliardy


1. Pohodlnost
Je příjemnější si v klidu z domova objednat a nakoupit zboží, než muset dojet do obchodního domu a dlouho pátrat mezi policemi. Zdá se, že Češi už na to také přišli. Z pohodlí domova si dnes většina z nás objednává různé zboží přes internet. Ať už jde o dárky, oblečení, nábytek, kosmetiku nebo elektroniku. Je to jednoduše pohodlnější.
online nakupování a vozík
 
2. Čas
Což souvisí i s předešlým bodem. Když si zboží objednáme snadno přes počítač, či mobilní telefon, ušetříme spoustu času, který poté můžeme věnovat rodině, koníčkům nebo čemukoliv dalšímu. Proč nenakoupit rychle pomocí e-shopu a nemuset se táhnout do obchodu a zboží ještě složitě hledat. Stačí párkrát kliknout myší a máte nakoupeno.
 
3. Přehlednost
V e-shopu naleznete zboží vždy srovnané v kategoriích, což výrazně pomáhá najít, co zrovna hledáte. Určitě už se Vám také stalo, že jste šli do obchodu, strávili spoustu času hledáním, protože měli zboží nesmyslně o tři police jinde. Tohle se nikdy při nákupu přes internet nemůže stát. Vše je přehledné a lehko k nalezení.
 
4. Cena
V kamenném obchodě najdete zboží za určitou cenu a na internetu mnohem levnější. I to je další důvod, proč Češi přes internet tolik utrácí. Kolikrát je totiž zboží z obchodního domu daleko dražší a tak tento nákup vyjde mnohem levněji. Pravda, musíte většinou zaplatit za poštovné, ale při větším nákupu stále výrazně ušetříte.
 dokončený on-line prodej
5. Recenze
Prodavačka vychválí zboží až do nebes, ale pak se ukáže, že to tak úplně pravda není. Oproti tomu
lidé na internetu, kteří napíší recenzi na zboží, co si sami koupili, nemají důvod lhát a dozvíte se tam opravdu, jestli jsou se zbožím spokojeni nebo jestli tohle radši nekupovat. Prodavačka v kamenném obchodě Vám asi nepoví, že by si tohle radši sama nekoupila. Díky recenzím a hodnocení na internetu si budete nejlépe moci udělat představu o tom, co kupujete.