Vztahy a jejich fáze

Vztahy asi nejsložitější disciplína světě. Někdo se pro dlouhodobé vztahy zkrátka narodí. Najde si jednoho partnera a s ním spokojeně prožije celý život. Když lidé tento pár potkávají, myslí si různé věci. Někteří si asi říkají. To musí být ale nuda. Prožít celý život jen s jediným partnerem. Vždyť ani neví jaké to je chodit s někým jiným. Ale druhým to může žase připadat jako něco neskonale krásného a romantického. A ve skutečnosti je to hlavně hodně obdivuhodné. Jak se tvrdou prací a spoluprací dostali až k bodu, kdy se rozhodli, že spolu zestárnou. Prostě jedním slovem nádhera. Ale co všechno je za takovým úspěchem skryto?

vztah

Co vše se museli naučit. Určitě hodně. Ale jaké jsou vlastně fáze takového vztahu? A můžeme se naučit předcházet možným chybám? Dá se vlastně takový vztah rozebrat na společné znaky? Ano určitě dá. I když je samozřejmě každý z nich individuální. A závisí na každém jedinci ve vztahu zvlášť. Tak první fázi určitě všichni známe. A je to ta dá se říci nejkrásnější. Pociťujeme v ní nejvíce emoce a chemické reakce v mozku nás jaksi omamují. A my si mnohdy ani nevšimneme, s kým vlastně máme tu čest. Pak přichází taková druhá fáze. Zamilovanost se pomalu vytrácí a nastupuje láska. Člověku už spadly růžové brýle. Plně si uvědomuje, s kým vlastně ve vztahu je.

vztah

A co od svého protějšku může očekávat. V této fázi se zpravidla ještě větší neshody a problémy nevyskytují. Právě naopak ve vztahu panuje stále láska a páry se zpravidla usazují. Pořizují společné bydlení a děti. Ve třetí fázi dochází většinou k hádkám. Totiž co nám na začátku imponovalo, to nás teď začne vadit a nudí nás. A my se začínáme poohlížet kolem. Takřka z nudy a nedostatku vášně, které jsme pociťovali na samém začátku. Ale copak se to dá? A když se prokoušeme i touto těžkou fází, kde většina vztahů se rozcházejí máme takřka vyhráno. Protože potom následuje pravá láska. Vy si v partnerovi najdete oporu, které se prostě nechcete vzdát. Protože víte, že nikoho lepšího už nikdy nenajdete. Také víte, co všechno jste si spolu prožili a jste za to opravdu vděční. Víte, že to, co máte se nedá už nikde jinde sehnat. Že jste spolu z nějakého důvodu a že ve dvou to prostě všechno zvládnete. A páry v tomto stádiu jsou spolu opravdu až do té chvíle, než je smrt nerozdělí.