Sportování vede k hubnutí

Sportování vede k hubnutí

I přesto, že nejsme nejtlustší národ na světě, ba ani na evropském kontinentu, nemáme k tomu zase tak daleko. Na vině není pouze špatné stravování, které se v našich zeměpisných šířkách skládá hlavně s těžkých českých jídel a tučných pokrmů pocházejících obvykle ze zahraničí, nicméně i nedostatek pohybu, tedy správného pohybu. Běžet párkrát během dne na záchod se rozhodně nepočítá. K likvidaci kalorií je potřeba soustavný pravidelný aerobní pohyb, s jehož pomocí se dá nejlépe nabrat fyzická kondice a zároveň shazovat přebytečné kilogramy.

Skok

Problém je, že donutit se něco dělat je pro celou řadu lidí hodně složité, takže raději zůstávají doma, než aby vyběhli ven a sportovali. Hlavně obéznější lidé se dokonce i stydí provádět takovéto aktivity, jelikož si myslí, že se to k nim nehodí. Sportovat se však dá i doma. Dnes již není problém objednat si přes internet veslařský trenažér, rotoped případně trampolínu 366.

Skákání na trampolíně je v současné době docela moderní, a nejen v kolektivu dětí ze základní školy. Jedná se o aktivitu, jež je u dospělých oblíbená hlavně v západních zemích, nicméně u nás se trend skákání také začíná pomalu zabydlovat. Není se ani čemu divit. Jde o aktivitu, která je nejen efektivní, co se shazování nadváhy tyče, ale i zábavnosti. Aby lidé nějakou činnost dobrovolně vykonávali, potřebují za ní dostat nějaký dárek, třeba peníze, nebo je prostě musí bavit. A skákání rozhodně zábavné je.

Trampolína se sítí

Správný model

Skákání není jen zábavné a efektivní, ale rovněž může být i nebezpečné. To hlavně v případě použití nesprávného modelu. Existuje celá řada trampolín, a ne všechny jsou kvalitní. Hlavně levnější verze mohou být dokonce zdraví nebezpečné. Nejsou po technické stránce vůbec dobře zkonstruovány a také jim často chybí celá řada bezpečnostních prvků typu obvodová síť či pružinový kryt. I bez toho lze skákat, ale je to daleko vyšší riziko.