Nejlepší věk na dítě je HNED

Mnoho partnerů řeší otázku potomstva v dostatečném předstihu. To značí, že i když o dětech začínají přemýšlet nebo mluvit, ještě pořád si dávají nějaký čas na to, aby se na ně stihli připravit. Neexistuje přesná hranice, která je ideální pro to, abyste měli mít dítě. Existuje jen statistika, která říká jasně, a to – co nejdříve!
těhotenství

Když vám situace nehraje do karet

Ne všichni mají to štěstí, že najdou svůj protějšek už na škole nebo v mládí. Mnoho lidí hledá dlouhou dobu, zažívá zklamání a rozchody, které jim šanci na budoucí potomstvo jen oddalují. Pokud nemáte stálého partnera, u kterého jste přesvědčení, že je právě tým pravým, nepospíchejte s myšlenkou udělat si děti v brzkém věku za každou cenu!

Nejlepší „fyzično“!

Ze zkušeností i ze statistik vyplývá i fakt, že se doporučuje mít dítě v době největší životní formy. A uznejte sami, že takovou formu máte především v mladším věku. Nejlepší „fyzično“ je totiž potřeba k tomu, abyste později vašim dětem ve všem stačili a měli na ně dostatek energie.
–       noční vstávání
–       pláč a křik
–       hyperaktivita
–       období vzdoru
–       učení a čas
Na všechny tyto příchozí období se musíte nastavit tak, abyste je byli schopní zvládnout. Mít dítě není žádný med, ale není to jen o náročných situacích. Dítě je darem pro každého rodiče a když už ho budete mít, budete to cítit stejně.

S věkem stoupá riziko komplikací

V pokročilém věku už máte vysoké riziko:
·        k početí
·        k těhotenství
·        a porodu
Může se vyskytnout celá řada komplikací minimálně v jedné z výše zmíněných fází, ale je tady i možnost, že ve všech. Proto se připravte na to, že se budete muset potýkat s delší a náročnější cestou k vytouženému děťátku, než by tomu tak bylo třeba před deseti lety.
očekávání miminka

Genetika v každém věku

Můžeme děkovat době, která nám nabízí udělat v těhotenství genetické testy, které by měli podstoupit budoucí rodiče bez rozdílu na věk. Testy zjistí závažná onemocnění a odhalí včas problémy, které se můžou během života vašeho děťátka naskytnout.