Jaké nevýhody má virtuální sídlo Praha


Pokud jste začínající podnikatel a plánujete si pořídit pouze virtuální sídlo, stále je dobré zamyslet se nad jeho lokalitou. Ta totiž může mít na úspěch vašeho podnikání větší vliv, než byste si mohli představovat. Rozhodně tedy neuškodí, pokud zvolíme tu nejlepší.

Za tu je obvykle považováno virtuální sídlo Praha https://www.profisidla.cz/cs/seznam-sidel/praha/c-1/, a dá se poměrně jasně vidět, proč. Je to ekonomické i kulturní centrum naší republiky, naše hlavní město a také to nejznámější, především pak v očích cizinců. Zdálo by se tedy, že se jedná o naprosto ideální lokalitu, a pro mnohé tomu tak skutečně je. Zdaleka to však neplatí pro každého.

podpis smlouvy o virtuálním sídle

V první řadě je potřeba uvážit cenu. Ta je z výše uvedených důvodů podstatně vyšší, než u lokalit v jiných městech naší republiky, byť i těch známějších, jako je třeba Brno nebo Ostrava. Zdaleka ne každý má pak dostatek peněz, aby si je mohl dovolit, i když je podstatně levnější, než klasický pronájem.

S tím také souvisí i ceny ostatních komodit, které jsou v Praze dražší než jinde. Pokud například budete chtít ve virtuálním sídle uspořádat schůzku s obchodními partnery či potenciálními investory, budete jistě chtít připravit pohoštění. Zde pak zjistíte, že částka, kterou bude cateringová firma chtít, je vyšší, než byste čekali.

moderní kancelářská budova

Pro někoho může být problémem i historický vzhled budov v centru, neboť preferuje moderní kancelářské budovy. Navíc zde mnohdy není ani výtah, neboť památkáři jej nepovolí, aby nenarušili historický ráz domu. Pak je tu také fakt, že doprava po Praze není zrovna jednoduchá. Pokud chcete jezdit autem, můžete se připravit na dopravní zácpy a hodně stresu. Ještě horší je, že to samé platí i pro ty, se kterými budete mít schůzku. A to rozhodně není ideální začátek.

Jistě, Praha je bezesporu nádherné město, a mnoha lidem vyhovuje mít sídlo firmy zde. Jen však potřeba počítat s tím, že pro vás zrovna vhodné být nemusí.