Cesta do Afriky?

V mnoha oblastech „černého kontinentu“ je samozřejmě, jak známo, dost nebezpečno. Mohou za to zákeřné nebezpečné nemoci, nebezpečná divoká zvířata, ovšem také nebezpeční lidé. Dobrým nápadem zde rozhodně není v některých místech cestovat na „vlastní pěst“. Pokud ovšem dobře zvolíme, kam a s kým pojedeme, můžeme prožít nádhernou exotickou dovolenou v bezpečném, pohodlném a krásném resortu. Například užít si krásu divoké přírody safari v Africe, safari v Botswaně. Zde, ale i v jiných afrických zemích, se určitě vyplatí využít služeb zkušených profesionálů z ověřených cestovních kanceláří. Ti totiž samozřejmě dobře znají místní poměry a ochrání nás před případnými riziky.

safari v africe

Nebezpečí okradení, napadení

V oblastech určených turistům jsme v bezpečí. Návštěvníci jsou vítáni a starají se o ně. Ovšem pozor na státy centrální Afriky! Tam je dost nebezpečno. Ale i třeba v okrajových částech Kapského města, Nairobi či Johannesburgu můžeme dopadnout hodně špatně, pokud se tam budeme jen tak sami procházet, provozovat pěší turistiku. Kriminalita je tam vysoká a riziko pro cizince opravdu značné. Zkrátka nikdy se nikam nevydáváme sami!

Nebezpečí onemocnění, hygiena

Budoucí návštěvníci mají také obavy ze špatných hygienických poměrů a nebezpečných nemocí. Před cestou je potřeba absolvovat potřebná očkování a na místě důsledně dodržovat hygienické zásady. Stravování je nejlepší volit v zónách pro turisty, suroviny zde mají čerstvé a pokrmy dostatečně tepelně upravené. Vaří zde dobře a stojí za to ochutnat místní speciality! Ohledně zdravotních problémů spojených se stravováním hrozí dle odborníků větší riziko na severu Afriky, v Egyptě. Asi největším strašákem ohledně chorob je malárie, kterou přenáší komáři. Vyzbrojíme se proto účinným repelentem a jíme vitamín B. Nepříjemný otravný hmyz útočí nejvíce po západu slunce. V tuto dobu oblékáme vždy dlouhé rukávy a nohavice. A nezapomínáme na ponožky!

sloni v africe

Výběr ubytování

Cestovní ruch je zde rozvinutý a personál ubytovacích zařízení na vysoké úrovni. Jsou zde hotely skromnější i hodně luxusní. Každý si jistě vybere dle vlastního vkusu i finančních možností. Milovníci https://www.tripadvisor.cz/Attraction_Review-g274707-d12433721-Reviews-Lovers_bridge_Prague-Prague_Bohemia.html krásné africké přírody jistě ocení možnost ubytování přímo v národních parcích v resortech vybudovaných v přírodním stylu nebo na menších luxusních farmách, kde jsou divoké přírodě nejblíže!