Bydlení je život

Jistě i vy si zkrášlujete různými způsoby své obydlí. Docela jistě máte doma nějaké kytičky, záclonky, a drobnosti, kterým svůj byt povyšujete na ještě hezčí a útulnější bydlení. Tak to má být. Doma se máme cítit co nejpohodlněji. A co nejpříjemněji. Proto je také domov domovem a náš byt tomu musí nutně odpovídat. Musí splnit všechny naše požadavky.  

pokoj

Každý, kdo si bydlení zařizuje a posléze se o něj také stará, ví, že to někdy skutečně není jednoduché. Což o to, běžnou věc umístíte kamkoli, kde je místo, popřípadě vyměníte pozice, ale pokud máte doma třeba kytky, tak víte, že některým se daří tam a těm druhým se daří zase jinde. Takže je třeba najít místečko, kde se bude rostlince opravdu líbit a nebude tam uvadat. Každá potřebuje světlo, popřípadě plné slunce, každá je svým způsobem jiná. A každá je také svým způsobem hezká.  

Člověk se také musí starat o další věci. Mimo zkrášlování bytu musí také dbát, aby to tam nevypadalo jako na bojišti, popřípadě po vpádu Tatarů do Čech. To znamená nakupovat čistící prostředky. A také je samozřejmě používat. Není asi třeba utírat každé zrníčko prachu, které se u nás vyskytne, ale je třeba dle potřeby vysát koberce, zamést, či vytřít podlahu. Dnes již žádný problém s prostředky, které jsou v současné době k dispozici. O podlahu se postará robot, o nádobí myčka a prádlo nám vypere automatická pračka. Jo, to jsou věci, to za mých mladých let tedy vůbec nebývalo.  

zařízený byt

Nu, a protože se blíží svět tak zvaných chytrých domácností, bude vše řízeno jednoduchými pokyny z mobilu. Tím zase ubude práce a už nebudeme muset dělat vůbec nic. Jen aby nám nezakrněly žíly, řekla by jistě moje babička. Náš byt je naše vizitka. Nejde o celkový vzhled, ten se nemusí líbit každé návštěvě, ale jde především o čistotu. A tu si udržet doma musíme za každou cenu.