Rubriky
Produkty

Správná údržba bazénu je základ spokojenosti při koupání

Každý, kdo má doma svůj vlastní zahradní bazén si ho jistě pořizoval kvůli tomu, aby měl po ruce své vlastní soukromé koupání, u kterého má jistotu, že bude čisté, že bude mít při koupání soukromí a nebude muset k vodě nikam dojíždět, a ještě za koupání platit. Zkrátka, mít svůj vlastní bazén je opravdu výhodné.

Nicméně neměli bychom zapomínat ani na to, že pokud se chceme opravdu dobře vykoupat a vlastní koupání si skutečně užít, tak musíme mít ve své vodní nádrži především opravdu čistou vodu, do které se budeme těšit.

mimi v bazénu

Nějaký zelený rybník v nás totiž podobně libé pocity jistě vzbuzovat nebude, takže pokud bychom nebyli ochotni o svou bazénovou vodu patřičně pečovat, tak bude lepší si ani žádný bazén nepořizovat a chodit na veřejné koupaliště.
Nicméně postarat se o to, aby voda v našem bazénu byla jiskřivá a průzračná zase není až tak velká dřina. Ba naopak, po světě chodí mnoho lidí, které péče o vodu v bazénu baví a dělají všechny práce rádi.

nafukovací hračky

A k tomu, aby vše šlo jako po másle je potřeba mít po ruce několik spolehlivých pomocníků. Určitě se vám bude hodit bazénový vysavač, dnová síťka a další ruční příslušenství, díky kterému se snadno zbavíte hrubých nečistot, které vám do vody navane vítr a tak podobně. Nicméně čistá voda v bazénu, to v první řadě znamená pořádnou dávku spolehlivé bazénové chemie. A k té nepochybně patří chlorové tablety https://www.chlorito.cz/chlorove-tablety-pomalurozpustne, které jsou snad tím nejpoužívanějším prostředkem k desinfekci bazénové vody.

pantofle na molu

Můžete si vybrat ze široké nabídky, jak co se týče velikosti balení, tak pokud jde o velikost samotných tablet. Veliké tablety jistě oceníte do velkých a středně velkých nádrží, malé naopak do malých nádrží, ale také do bazénků bez filtrační jednotky, fontán a podobně. A pokud budete tablety správně používat a v bazénu budete mít optimální ph, tak vám nehrozí, že by vaše voda někdy připomínala obecní rybník.