Čištění bazénu


Každý, kdo má bazén ví, že se musí bazén sem tam jednou za čas vyčistit, protože, když se každý den koupete, tak se z těla uvolňují nečistoty a nepořádek, který se nachytá na tělo, když naboso chodíte po trávníku nebo po dlažbě. Když chodíte na boso, vždy se nečistoty nalepí na vaši kůži. Ovšem i když máte obuv a je sucho a prašné dny i tak se při chůzi dostávají nečistoty. Můžete se před každým koupání v bazénu opláchnout, ale nikdy se nezbavíte všech nečistot. Z těla se odlupuje odumřelá kůže, padají vlasy a chlupy. To vše se do vody dostává. Tyto nečistoty ulpí na dně a bocích bazénu. Díky usazování se bazén znečišťuje a někdy nepomůže ani filtrace.

bazénový vysavač

Jednu za čas musíte bazén vyčistit, aby jeho kvalita byla stále dobrá a vy ho mohli využívat. Jak ovšem bazén vyčistit, přece nebudete drhnout velký bazén žínkou na koupání. To by vám zabralo spoustu času a určitě byste nějakou část vynechali. Takhle to dělat nechce nikdo, a proto jsou k tomu určeny přístroje. Jsou to vodní vysavače různého druhu. Některé bazénové vysavače https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac jsou uřčeny pouze na dno bazénu. Jsou elektrické s dlouhou hadicí. Na svém konci mají kartáče, které dno bazénu očistí. Je to skoro totožné s mopem na zem. Akorát tento mop je elektrický a funguje pod vodou, kde se voda nasává a čistí.

bazénový vysavač

Tyto vysavače seženete podstatně jednoduše a jejich cena není tak vysoká. Ovšem dost se u práce nadřete, ale budete mít bazén čistý a bez povlaku na dně. Pak jsou robotické vysavače. Ano existují i do vody. Tyto vysavače jsou podstatně dražší, ale jejich práce je skvělá. Jsou přizpůsobeny jak na dno bazénu, tak na stěny. Tento vysavač udělá těžkou a složitou práci za vás a vy se nemusíte ani namočit. Je to skvělé, ovšem je otázkou jestli ho opravdu potřebujete. Když doma máte menší bazén, možná zvolíte levnější variantu, než je samotný robotický vysavač. Jak to vidíte právě vy?